Niepokalana
Strona 2
Wszystkie strony

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Łukasz Buzun biskup pomocniczy diecezji Kaliskiej w Bazylice Mniejszej w Twardogórze.

Pobieranie zdjęć:

1.Kursor myszy na zdjęcie ; 2.Prawy klawisz myszy - otwórz odnośnik w nowej karcie; 3. Na pasku głównym przejdź do nowego odnośnika. ; 4. Zapisz obrazek.

Nowe Stalle

Tradycja św. Mikołaj rozdaje słodycze wszystkim parafianom.

Odpust św Idziego w Chełstowie 7.09.2014 r.

Mocny Orędownik.....

Wierzym, żeś wstał
z martwych żywy;

Chryste, bądź nam miłościwy!

Alleluja!”

DRODZY PARAFIANIE

Męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa umacniają nas w wierze,
iż powołani jesteśmy dzięki Jezusowi do radowania się z Bogiem w wieczności . W roku wiary w Syna Bożego życzmy sobie, abyśmy jako Kościół, w perspektywie święta Zmartwychwstania Pańskiego doznawali każdego dnia umocnienia tejże wiary, w przeżywanych sakramentach świętych oraz dzięki na nowo odkrywanej i pogłębianej lekturze Pisma Świętego.

Z darem modlitwy

Wspólnota salezjanów

z Twardogóry

Wielkanoc 2014 rok

Ks. Ángel Fernández Artime

X następcą Księdza Bosko

25 Marca 2014 r. -- Redakcja Wyboru nowego przełożonego generalnego dokonała 27. Kapituła Generalna salezjanów 25 marca 2014 r. o godzinie 10:20 już w pierwszym głosowaniu.

Ks. Ángel Fernández Artime urodził się 21 sierpnia 1960 r. w Luanco - Gozon w Hiszpanii. Pierwsze śluby złożył 3 września 1978 roku, a śluby wieczyste 17 czerwca 1984 r. w Santiago de Compostela. Został wyświęcony na kapłana w dniu 4 lipca 1987 r. w Leónie.

Nowy przełożony generalny salezjanów wcześniej był delegatem inspektorialnym ds. duszpasterstwa młodzieży, dyrektorem szkoły w Ourense, radcą ispektorialnym oraz wikariuszem inspektora, a w latach 2000-2006 inspektorem w Leónie. Brał udział w pracach przygotowawczych 26. Kapituły Generalnej. W 2009 roku został mianowany inspektorem Argentyny (inspektoria południowa). Miał również okazję spotykać się i współpracować z ówczesnym arcybiskupem Buenos Aires, kard. Jorge Mario Bergoglio, dziś papieżem Franciszkiem.

Posiada doktorat z teologii pastoralnej i licencjat z filozofii i pedagogiki.

W dniu 23 grudnia ubiegłego roku został mianowany przełożonym nowej prowincji śródziemnomorskiej Hiszpanii pod wezwaniem Maryi Wspomożycielki.

Źródło: www.salezjanie.pl

Źródłem naszego optymizmu jest Pismo Święte.
Oto  fragmenty dotyczące śpiewu.

"Chcę śpiewać memu Bogu póki będę istniał.
Chcę Go wysławiać, śpiewać: Alleluja!
(...)On dał Ci życie, On dał Ci wszystko
Śpiewaj Mu, wysławiaj Go:
ALLELUJA! " (Ks. Psalmów)

"Dlatego oddawać Ci będę cześć między poganami i śpiewać imieniu Twojemu" Rz. 15,9

"Będę się modlił duchem, ale będę się też modlił i umysłem, będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i umysłem." 1 Kor. 14,15

"Przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach." Ef 5,19

"Słowo Chrystusa niech w was przebywa z [całym swym] bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach." Kol. 3,16

"Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny!" Jk. 5,13

oprac. Ola Rutkowska

"Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię"

Środa Popielcowa, poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje w tym dniu post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również w liturgii początek  Okresu Wielkiego Postu. Czas ten służy przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. W tym dniu Msze św. w Sanktuarium będą o godz. 06:30, 08:00, 10:00 i 18:00, dzieci zapraszamy na godz. 16:00 a młodzież gimnazjalną i szkół ponadgimnazjalnych na godz. 19:30. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej i ustanie prześladowań na świecie.

Zimowisko

Jak pobrać bardzo duże zdjęcia ? Kursor myszy na zdjęcie.

1. Prawy klawisz myszy "otwórz odnośnik w nowej karcie"  2. Kliknij na nową kartę ( górna zakładka przeglądarki , nie strony !! ) i powiększ klikając 2 x.

3. "Zapisz obrazek jako" , np :pulpit    itd.