WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  01. 11. 2020 r.

W związku zakończeniem kwarantanny wracamy do posługi duszpasterskiej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy przejaw troski, wsparcia i modlitwy zanoszonej do Boga w naszej intencji.

Z powodu epidemii 1 listopada na cmentarzach twardogórskich nie odbywają się tradycyjne nabożeństwa. W dniu Wszystkich Świętych Msze święte w Sanktuarium sprawujemy  tak jak w każdą niedzielę. Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Matusiak z ul. Poznańskiej za ofiarowanie kwiatów do kościoła i na cmentarz.

W poniedziałek  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych a Msze święte w tym dniu w Sanktuarium o godz. 06:30, 08:00, 10:00 i 18:00.

Podczas każdej Mszy Św., po Komunii, śpiewać będziemy Suplikacje, błagając Pana Boga, aby w Swoim Miłosierdziu raczył oddalić od nas i całego świata pandemię koronawirusa.

Ze względu trwający stan pandemii, by zagwarantować bezpieczeństwo wiernym, na polecenie papieża Franciszka, Urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłosił, że odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych, został rozszerzony w tym roku na wszystkie dni listopada.
Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu restrykcji nałożonych przez władze w ich miejscach pobytu, mogą uzyskać odpust zupełny, łącząc się duchowo ze wspólnotą wiernych i odmawiając modlitwę za zmarłych.

W tym miesiącu, ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne, nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. W intencjach podanych na miesiąc listopad, modlić się będziemy tymi tajemnicami, co w październiku.

W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich
Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15 będziemy odmawiać różaniec połączony
z Wypominkami.  Kartki na Wypominki wyłożone są na stole pod chórem, wypełnione oddajemy w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w ciągu ostatniego roku, modlić się będziemy na szczególnej Mszy świętej żałobnej, która zostanie odprawiona 30 GRUDNIA o godz. 17:00.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB