II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28. 02. 2021 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek o godz. 08:30 i 17:30. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do „Bożego Grobu" i na dekoracje świąteczne.

2. Parafialny zespół Caritas informuje, że jak co roku zbierana jest już żywność w naszych sklepach GS-u i Delikatesach Centrum. Podzielmy się z potrzebującymi.

3. W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 8240 zł. Bóg zapłać za ofiary w kopertach i na konto bankowe.

4. W ostatnich dwóch tygodniach na konto bankowe oraz do kopert wpłynęło 2 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne
„Ad Gentes" oraz na utrzymanie polskich misjonarzy.

6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek dla dorosłych i dla dzieci pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną. W piątek na wyraźne życzenie do południa odwiedzimy chorych. W

7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Na Mszy świętej o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

8. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz pierwszy przyznało naszej parafii dotację w kwocie 140 000 tys. zł. na remont elewacji bocznej – strony południowej naszego Sanktuarium. W szczególny sposób pragniemy podziękować pani poseł Agnieszce Soin za wsparcie naszego projektu. Całkowity koszt remontu to około 760 000 tys. zł.

9. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest najnowszy numer Opiekuna.

10. W kolejnym tygodniu wielkopostnej zadumy, życzymy Wam - Drodzy Parafianie, wszelkiego dobra i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB