XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  17. 11. 2019 r.

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
WE WTOREK – bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy
W ŚRODĘ  – św. Rafała Kalinowskiego
W CZWARTEK – Ofiarowanie NMP
W PIĄTEK – Św. Cecylii

2.    W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15  odmawiamy różaniec z Wypominkami.

3.     Z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, pragniemy wyrazić słowa życzeń i serdecznej wdzięczności naszej siostrze organistce – s. Racheli, naszemu parafialnemu chórowi „Rapsodia” oraz scholi dziecięcej i zespołowi młodzieżowemu. Niech święta Cecylia wyprasza potrzebne łaski.

4.    Chór Rapsodia zaprasza na koncert, który odbędzie się 24 listopada w niedzielę o godz. 16.00 w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych. Koncertem tym chór pragnie uczcić jubileusz 40 lecia posługi dyrygenta chóru Panią Helenę Piotrowską. Serdecznie zapraszamy.

5.     W niedzielę 24 listopada przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. W tym dniu  pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła i za katolickie media. Czuwanie poprowadzą siostry Opatrzności Bożej.

6.    W przyszłą niedzielę 24 listopada przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Wszystkie dzieci  zapraszamy na uroczystą Msze św. O godz. 11.30. Zachęcamy by dzieci przyniosły zrobione przez siebie korony.

7.     Jak co roku zbierana będzie żywność w naszych sklepach GS-u i Delikatesach Centrum, jako pomoc świąteczna dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Możemy też składać produkty żywnościowe o dłuższej dacie ważności do kosza przy krzyżu w kościele.

8.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest do nabycia najnowszy Opiekun.

9.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Janina Suliga, Marian Śledź Józefa (f) Gąsior, Kazimierz Duczmal. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk  sdb